RSS feed for tugba
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★
Edit this entry  
07
St Trinian's 2: The Legend of Fritton's Gold

St Trinian's 2: The Legend of Fritton's Gold

2009
×
★½
Edit this entry  
07
Girl with a Pearl Earring

Girl with a Pearl Earring

2003
×
★★★
Edit this entry  
06
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★½
Edit this entry  
06
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★
Edit this entry  
05
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★½
Edit this entry  
04
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Edit this entry  
03
Brave

Brave

2012
×
★★½
Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★½
Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★½
Edit this entry  
29
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★
Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Grease

Grease

1978
×
★★★
Edit this entry  
18
Joyful Noise

Joyful Noise

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★½
Edit this entry  
10
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★½
Edit this entry  
22
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Terminal

Terminal

2018
×
★★
Edit this entry  
10
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★
Edit this entry  
09
Newsies: The Broadway Musical

Newsies: The Broadway Musical

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Mercy

The Mercy

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

1998
×
★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★
Edit this entry