Sort by

tugging has logged 116 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★½
Edit this entry  
25
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Placido

Placido

1961
×
★★★★
Edit this entry  
12
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Pig

Pig

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★½
Edit this entry  
08
Marnie

Marnie

1964
×
★★½
Edit this entry  
08
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★
Edit this entry  
05
The Trouble with Harry

The Trouble with Harry

1955
×
★★★½
Edit this entry  
04
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★½
Edit this entry  
01
Home from the Hill

Home from the Hill

1960
×
★★★
Edit this entry  
28
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★½
Edit this entry  
28
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mysterious Object at Noon

Mysterious Object at Noon

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
Summer Hours

Summer Hours

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Homicide

Homicide

1991
×
★★★
Edit this entry  
22
Panic in the Streets

Panic in the Streets

1950
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★½
Edit this entry  
14
Night and the City

Night and the City

1950
×
★★½
Edit this entry  
13
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★
Edit this entry  
12
The Plumber

The Plumber

1979
×
★★★
Edit this entry  
11
Wild River

Wild River

1960
×
★★★★
Edit this entry  
09
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Crowd

The Crowd

1928
×
★★★½
Edit this entry  
07
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Edit this entry  
06
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Landscape Suicide

Landscape Suicide

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Clock

The Clock

1945
×
★★★★
Edit this entry  
23
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Lust for Life

Lust for Life

1956
×
★★★½
Edit this entry  
16
Dillinger

Dillinger

1973
×
★★★½
Edit this entry  
11
Collateral

Collateral

2004
×
★★½
Edit this entry  
10
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
09
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Lights in the Dusk

Lights in the Dusk

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Desperate Hours

The Desperate Hours

1955
×
★★½
Edit this entry  
05
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★
Edit this entry  
04
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★½
Edit this entry  
03
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Edit this entry  
03
The Bad and the Beautiful

The Bad and the Beautiful

1952
×
★★★
Edit this entry  
01
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★½
Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
The Man Without a Past

The Man Without a Past

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Drifting Clouds

Drifting Clouds

1996
×
★★★½
Edit this entry