• The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • Station Eleven

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Jai Bhim

    ★★★★½

  • Munich: The Edge of War

    ★★★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Old Henry

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Obama: In Pursuit of a More Perfect Union

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Trollhunters: Rise of the Titans

    ★★★

  • Naomi Osaka

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Malik

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Sherni

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Novice

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★½

  • Stowaway

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Karnan

    ★★★★½

  • Aspirants

    ★★★

  • Joji

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Beyond Evil

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★★

  • Land

    ★★½

  • Passing

    ★★★½