Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Grease

Grease

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Snoopy Presents: Lucy's School

Snoopy Presents: Lucy's School

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
LEGO Star Wars Summer Vacation

LEGO Star Wars Summer Vacation

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Love My Dad

I Love My Dad

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mack & Rita

Mack & Rita

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Fall

Fall

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Summering

Summering

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Inu-oh

Inu-oh

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Groot's Pursuit

Groot's Pursuit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Luck

Luck

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Easter Sunday

Easter Sunday

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Butt Has a Fever

My Butt Has a Fever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Anything's Possible

Anything's Possible

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Deer King

The Deer King

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Tooth Fairy

Tooth Fairy

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
Paws of Fury: The Legend of Hank

Paws of Fury: The Legend of Hank

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Z-O-M-B-I-E-S 3

Z-O-M-B-I-E-S 3

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paws of Fury: The Legend of Hank

Paws of Fury: The Legend of Hank

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry