• The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Bad Company

  • Distance

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Basta Gagradweyt Tayo

  • Long Toast

  • Education

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Red, White and Blue

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The War with Grandpa

    ★½

  • Tenet

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Hamilton

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Bath Tub

  • Rhubarb

  • Extraction

    ★★½

  • The Last Dance

  • Messages from Quarantine

  • The Weeknd: After Hours

  • Undine

    ★★

  • The Father

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Relic

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Primal: Tales of Savagery

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★