Sort by

Rocky Ibarra has logged 26 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batch '81

Batch '81

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lucky Grandma

Lucky Grandma

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry