• 8-Bit Christmas

  • Encanto

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

  • The Last Duel

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

  • Belfast

  • The Protégé

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

  • The French Dispatch

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

  • The Tomorrow War

  • Far From the Tree

  • In the Heights

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

  • Cruella

  • Army of the Dead

  • Wrath of Man

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

  • Coming 2 America

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

  • Chaos Walking

  • Alice Fades Away

  • Judas and the Black Messiah

  • The Little Things

  • The Marksman

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

  • The Last Blockbuster

  • Monster Hunter

  • The Croods: A New Age

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Mank

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

  • Panda Bear It

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Fatima

  • Hamilton

  • Extraction

  • The Hunt

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

  • The Invisible Man

  • Onward

  • Impractical Jokers: The Movie

  • The Call of the Wild

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★★