TunyNinja has logged 23 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★★
Edit this entry