• Hustle

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Broker

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Men

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • The Lost City

    ★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Dog

    ★★½

  • The Outfit

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★½

  • Watcher

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Swan Song

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Help

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Copshop

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Vacation Friends

    ★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Mad God

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Nitram

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Blue Bayou

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★