Arthur has logged 25 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Mama

Mama

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Yella

Yella

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Viral

Viral

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Awakening

The Awakening

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Three

Three

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
ARQ

ARQ

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Darkness

The Darkness

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Café Society

Café Society

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Muriel, or the Time of Return

Muriel, or the Time of Return

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Ambulance

The Ambulance

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Simão, o Caolho

Simão, o Caolho

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Road to Crime

Road to Crime

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Carnaval Atlântida

Carnaval Atlântida

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry