• Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Plan B

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Nineteen on Fire

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★★★

  • North Hollywood

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • GODSPEED

    ★★★★★

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Yung Lean: In My Head

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Holler

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • PVT Chat

    ★★★½

  • Twins in Paradise

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Let's Get Lost

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Matches

  • Nine Days

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Mrs. Fletcher

  • Goodbye Mommy

    ★★★★★