tupacarti has logged 371 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
GODSPEED

GODSPEED

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Boy: A Profile of Steven Prince

American Boy: A Profile of Steven Prince

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beau

Beau

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Unknown Pleasures

Unknown Pleasures

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Matches

Matches

2020
×
Edit this entry  
25
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Images

Images

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knock Down Ginger

Knock Down Ginger

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bay of Angels

Bay of Angels

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Colt Is My Passport

A Colt Is My Passport

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dirty Girls

Dirty Girls

2000
×
Read the review Edit this entry  
10
Snow on tha Bluff

Snow on tha Bluff

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry