• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Oxygen

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Paper Lives

  • Stuck Apart

  • Ethos

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Normal People

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Karakomik Filmler

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Platform

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • La Belle Époque

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

  • Noah Land

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Our Planet

  • The Farewell

  • Glass

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Venom

  • Sense8: Amor Vincit Omnia

  • Climax

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Upgrade

  • Butterflies

  • The 12th Man

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Forgotten

    ★★★★

  • Wonder

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • mother!

    ★★★★½

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Annabelle: Creation

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

  • Baby Driver

  • Kong: Skull Island

  • Logan

  • John Wick: Chapter 2

  • Innocent

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

  • Wind River

    ★★★★

  • Welcome Back

  • Split