Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Edit this entry  
23
Contagion

Contagion

2011
×
★★½
Edit this entry  
11
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★
Edit this entry  
08
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Project X

Project X

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★
Edit this entry  
03
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Against the Ice

Against the Ice

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
Last Summer

Last Summer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
King of Devil's Island

King of Devil's Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
15
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★½
Edit this entry  
10
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★½
Edit this entry  
24
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La Belle Époque

La Belle Époque

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Oxygen

Oxygen

2021
×
★½
Edit this entry  
16
K-PAX

K-PAX

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
06
A Prophet

A Prophet

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry