turanaltunbas has logged 50 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
15
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★½
Edit this entry  
10
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★½
Edit this entry  
24
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La Belle Époque

La Belle Époque

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Oxygen

Oxygen

2021
×
★½
Edit this entry  
16
K-PAX

K-PAX

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
06
A Prophet

A Prophet

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Noah Land

Noah Land

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bothersome Man

The Bothersome Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Best Offer

The Best Offer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Notebook

The Notebook

2004
×
Read the review Edit this entry  
03
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry