• Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Bubble

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Pinocchio: A True Story

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Don't Look Up

    ½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • History of Ha

    ★★★★½

  • Family Guy COVID-19 Vaccine Awareness PSA

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Annette

    ★★★½

  • False Positive

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Cool Cat Fights Coronavirus

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Cherry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • 2025: The World Enslaved by a Virus

    ½

  • Music

    ½

  • Long Toast

  • Songbird

    ½

  • Mank

    ★★

  • Crimson

    ½

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Trump vs the Illuminati

    ½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • The Human Voice

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★½

  • Artemis Fowl

  • Scoob!

  • Smiling Friends

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • “Question & Answer

    ★★★★

  • Nine Days

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½