Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
South Park: Post Covid

South Park: Post Covid

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
The Sitter

The Sitter

2011
×
★★½
Edit this entry  
29
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★★
Edit this entry  
07
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
★★
Edit this entry  
02
The Net

The Net

1995
×
★★★
Edit this entry  
01
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★½
Edit this entry  
25
Best Sellers

Best Sellers

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ride the Eagle

Ride the Eagle

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Hummingbird Project

The Hummingbird Project

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
★★
Edit this entry  
29
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Men at Work

Men at Work

1990
×
★★★
Edit this entry  
07
Eat Wheaties!

Eat Wheaties!

2020
×
★½
Edit this entry  
16
Vegas Vacation

Vegas Vacation

1997
×
★★★
Edit this entry  
08
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Edit this entry  
02
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★
Edit this entry  
26
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★
Edit this entry  
21
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★★
Edit this entry  
20
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Together Together

Together Together

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Election

Election

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★½
Edit this entry