• Kinaara

  • RRR

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Badhaai Do

    ★★★½

  • Gehraiyaan

    ★★★

  • Minnal Murali

    ★★★½

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★½

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Sardar Udham

    ★★★★

  • Dopesick

    ★★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★★

  • The Billion Dollar Code

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • Help

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • A Pair of Shoes

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Shershaah

    ★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★★

  • Belle

    ★★★★

  • Time

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • LINK CLICK

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • The Year Earth Changed

    ★★★½

  • Ashes to Idols

  • Aspirants

    ★★½

  • Joji

    ★★★★

  • ODDTAXI

    ★★★★½

  • Pagglait

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Egg Priority

    ★★★★

  • The Pembrokeshire Murders

    ★★★

  • AK vs AK

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Small Axe

    ★★★★

  • Ludo

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Des

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • C U Soon

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½