Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Adventures of the American Rabbit

The Adventures of the American Rabbit

1986
×
Edit this entry  
01
In Search of Darkness: Part III

In Search of Darkness: Part III

2022
×
Edit this entry  
29
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hackers

Hackers

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
Newsies

Newsies

1992
×
★★★★
Edit this entry  
12
Evil Toons

Evil Toons

1992
×
Edit this entry  
07
Bad Biology

Bad Biology

2008
×
Edit this entry  
07
The New Guy

The New Guy

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Forbidden Zone

Forbidden Zone

1980
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fat Fiction

Fat Fiction

2020
×
Edit this entry  
02
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
Edit this entry  
31
Smashed

Smashed

2012
×
Edit this entry  
30
PCU

PCU

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
Edit this entry  
30
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
Edit this entry  
29
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
Edit this entry  
29
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
Edit this entry  
29
Slackers

Slackers

2002
×
Edit this entry  
26
Zombie Strippers!

Zombie Strippers!

2008
×
Edit this entry  
26
The Marine 6: Close Quarters

The Marine 6: Close Quarters

2018
×
Edit this entry  
25
Real Genius

Real Genius

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★½
Edit this entry  
21
Dirty Love

Dirty Love

2005
×
★★★
Edit this entry  
18
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
Edit this entry  
17
Beautiful Noise

Beautiful Noise

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Captain Kronos: Vampire Hunter

Captain Kronos: Vampire Hunter

1974
×
★★★
Edit this entry  
16
Blackadder's Christmas Carol

Blackadder's Christmas Carol

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Johnny Dangerously

Johnny Dangerously

1984
×
Edit this entry  
16
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
Scrooge

Scrooge

1935
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1938
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
Edit this entry  
09
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
Edit this entry  
08
Scrooge

Scrooge

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
07
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The DUFF

The DUFF

2015
×
Edit this entry  
05
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
01
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Willow

Willow

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
19
An American Tail

An American Tail

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The NeverEnding Story III

The NeverEnding Story III

1994
×
Edit this entry  
17
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
Edit this entry  
15
Authors Anonymous

Authors Anonymous

2014
×
Edit this entry  
15
Attack of the 50 Foot Cheerleader

Attack of the 50 Foot Cheerleader

2012
×
Edit this entry