Sort by

Michael/"Gilbert" has logged 172 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Judge Dredd

Judge Dredd

1995
×
Edit this entry  
29
Strange Brew

Strange Brew

1983
×
★★★½
Edit this entry  
19
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
Edit this entry  
16
Die Hard

Die Hard

1988
×
Edit this entry  
09
Sugar Coated

Sugar Coated

2015
×
Edit this entry  
09
Carb-Loaded: A Culture Dying to Eat

Carb-Loaded: A Culture Dying to Eat

2014
×
Edit this entry  
08
Anastasia

Anastasia

1997
×
Edit this entry  
06
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1938
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
Edit this entry  
05
The Orange Years: The Nickelodeon Story

The Orange Years: The Nickelodeon Story

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Glitch!

Glitch!

1988
×
Edit this entry  
05
Beyond Impossible

Beyond Impossible

2022
×
Edit this entry  
04
I Am Santa Claus

I Am Santa Claus

2014
×
Edit this entry  
04
Santa and the Ice Cream Bunny

Santa and the Ice Cream Bunny

1972
×
Edit this entry  
03
Cannibal Girls

Cannibal Girls

1973
×
Edit this entry  
03
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
Edit this entry  
02
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Tooken

Tooken

2015
×
Edit this entry  
26
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Any Which Way You Can

Any Which Way You Can

1980
×
Edit this entry  
21
From Beyond

From Beyond

1986
×
Edit this entry  
21
Brenda Starr

Brenda Starr

1989
×
Edit this entry  
21
The Sword and the Sorcerer

The Sword and the Sorcerer

1982
×
Edit this entry  
17
Trojan War

Trojan War

1997
×
Edit this entry  
15
Senior Trip

Senior Trip

1995
×
Edit this entry  
14
A Kid in Aladdin's Palace

A Kid in Aladdin's Palace

1997
×
Edit this entry  
14
Major Payne

Major Payne

1995
×
Edit this entry  
14
Frozen

Frozen

2010
×
Edit this entry  
14
Home Page

Home Page

1998
×
★★★★
Edit this entry  
11
Angus

Angus

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
Edit this entry  
08
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Island of Dr. Moreau

The Island of Dr. Moreau

1996
×
Edit this entry  
05
All American Bikini Car Wash

All American Bikini Car Wash

2015
×
Edit this entry  
05
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
Edit this entry  
03
American Vampires

American Vampires

2001
×
Edit this entry  
30
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Supergirl

Supergirl

1984
×
Edit this entry  
24
Stir of Echoes

Stir of Echoes

1999
×
Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Edit this entry  
23
The Ryan White Story

The Ryan White Story

1989
×
Edit this entry  
22
Clerks III

Clerks III

2022
×
Edit this entry  
21
A Kid from Coney Island

A Kid from Coney Island

2019
×
Edit this entry  
21
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Blood of Dracula

Blood of Dracula

1957
×
Edit this entry  
20
The Trail of Dracula

The Trail of Dracula

2013
×
Edit this entry  
19
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama 2

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama 2

2022
×
Edit this entry  
18
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
Edit this entry  
14
The Coed and the Zombie Stoner

The Coed and the Zombie Stoner

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry