• Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Lamb

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • In the Heights

    ½

  • Yes Day

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The World to Come

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Last Christmas

  • Tall Girl

    ½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • The King

  • Joker

  • Seberg

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Always Be My Maybe

  • Amity

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Catch-22

  • Rocketman

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Captain Marvel

  • The Aftermath

    ★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bohemian Rhapsody

  • Maniac

  • High Life

    ★★★★

  • Beautiful Boy

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • The First Purge

  • Burning