Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Synonyms

Synonyms

2019
×
Edit this entry  
08
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Zola

Zola

2020
×
Edit this entry  
03
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
28
Superhost

Superhost

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Edit this entry  
26
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Laguna Ave

Laguna Ave

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Bashira

Bashira

×
★★★★★
Edit this entry  
11
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
Edit this entry  
10
Red Snow

Red Snow

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Dawn Breaks Behind the Eyes

Dawn Breaks Behind the Eyes

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Monsters Without

The Monsters Without

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Crabs!

Crabs!

2021
×
Edit this entry  
04
A Machine to Live in

A Machine to Live in

2020
×
Edit this entry  
30
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★
Edit this entry  
09
Settlers

Settlers

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Dead End Drive-In

Dead End Drive-In

1986
×
★★★
Edit this entry  
05
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Nang Nak

Nang Nak

1999
×
★★★
Edit this entry  
01
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★
Edit this entry  
31
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
27
For Those in Peril

For Those in Peril

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Annette

Annette

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Kate

Kate

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Rawhead Rex

Rawhead Rex

1986
×
★★
Edit this entry  
21
Wake Wood

Wake Wood

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Sunlit Night

The Sunlit Night

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Spree

Spree

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
15
Name Above Title

Name Above Title

2020
×
★★
Edit this entry  
13
Stanleyville

Stanleyville

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Alison's Birthday

Alison's Birthday

1981
×
Edit this entry  
12
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
Edit this entry  
10
The Greenhouse

The Greenhouse

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Cosmic Dawn

Cosmic Dawn

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★★
Edit this entry