Sort by

TwerkLord has logged 358 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Moon

Moon

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
28
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
22
A Sun

A Sun

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Imperial Blue

Imperial Blue

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Precarious

Precarious

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Tesla

Tesla

2020
×
Edit this entry  
19
I Need You Dead!

I Need You Dead!

2020
×
Edit this entry  
17
Antebellum

Antebellum

2020
×
Edit this entry  
13
Prospect

Prospect

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Silent Night

Silent Night

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
Edit this entry  
06
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Touching the Void

Touching the Void

2003
×
Edit this entry  
29
RWD

RWD

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
Edit this entry  
28
Demonoid: Messenger of Death

Demonoid: Messenger of Death

1981
×
★★
Edit this entry  
27
The Aerial

The Aerial

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
Tonight She Comes

Tonight She Comes

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Rebecca

Rebecca

2020
×
Edit this entry  
19
Snatchers

Snatchers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Contamination

Contamination

1980
×
★★
Edit this entry  
11
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★
Edit this entry  
03
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
A Creepshow Animated Special

A Creepshow Animated Special

2020
×
Edit this entry  
31
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
Edit this entry  
31
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★
Edit this entry  
30
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
Edit this entry  
24
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
23
Hanna

Hanna

2011
×
Edit this entry  
22
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Let Her Out

Let Her Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★
Edit this entry