• Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Billy Star

  • Wonder

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • mother!

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lean on Pete

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★

  • Hot Summer Nights

    ★½

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★

  • Jackie

    ★★

  • Lion

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½