• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Squid Game

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Save Ralph

  • Double Patty

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Puparia

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • If Anything Happens I Love You

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • The High Note

    ★★★

  • The Half of It

    ★★

  • Kapaemahu

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Black Bear

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Ma

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Art of Style: Jean Cocteau

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The VelociPastor

    ½

  • High Life

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★½