Sort by

ciara has logged 104 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
A Raisin in the Sun

A Raisin in the Sun

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
31
It

It

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

2010
×
Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Fools Rush In

Fools Rush In

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
11
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ein's Summer Vacation

Ein's Summer Vacation

2012
×
Read the review Edit this entry  
06
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Puparia

Puparia

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry