• No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Loki

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Star Wars Biomes

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Willy's Wonderland

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • The Dry

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Greenland

    ★★★

  • The Rental

  • Dating Amber

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Scoob!

    ½

  • Normal People

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Kajillionaire

  • 1917

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

  • Synchronic

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hope Gap

    ★★★★

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Volition

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • Daniel Sloss: Live Shows

    ★★★★½

  • Wild Rose

  • A Star Is Born

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Meg

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½