Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Ricky Gervais: SuperNature

Ricky Gervais: SuperNature

2022
×
Edit this entry  
11
Hidden

Hidden

2020
×
Edit this entry  
11
Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

1936
×
Edit this entry  
10
Scenes with Beans

Scenes with Beans

1976
×
Edit this entry  
10
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
All-American Trash

All-American Trash

2016
×
Edit this entry  
04
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Edit this entry  
04
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★
Edit this entry  
27
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★½
Edit this entry  
08
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
27
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
White Material

White Material

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★½
Edit this entry  
06
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
22
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
Edit this entry  
22
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★½
Edit this entry  
20
Rumor Has It...

Rumor Has It...

2005
×
★½
Edit this entry  
20
ERASED

ERASED

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Fences

Fences

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A New Old Play

A New Old Play

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Memoria

Memoria

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Evolution

Evolution

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry