Tevan has logged 27 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Sea Inside

The Sea Inside

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dogville

Dogville

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry