Miles has logged 33 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★½
Edit this entry  
27
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
X2

X2

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
Edit this entry  
22
Juliet of the Spirits

Juliet of the Spirits

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
Read the review Edit this entry  
16
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Little Things

The Little Things

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Our Planet

Our Planet

2019
×
Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry