RSS feed for twoeyes

twoeyes has logged 35 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
21
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
21
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sound City

Sound City

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Meru

Meru

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Valley Uprising

Valley Uprising

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Amy

Amy

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Spy

Spy

2015
×
★★
Edit this entry  
20
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Snatch

Snatch

2000
×
★★★
Edit this entry  
29
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★½
Edit this entry  
11
Clear History

Clear History

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Wild

Wild

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
300

300

2006
×
★★½
Edit this entry  
02
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Wish I Was Here

Wish I Was Here

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Mr. Turner

Mr. Turner

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Trip to Italy

The Trip to Italy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★½
Edit this entry