Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Most Hated Man on the Internet

The Most Hated Man on the Internet

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Daniel Sloss: Live Shows

Daniel Sloss: Live Shows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Like Me

Like Me

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Possum

Possum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Freeway

Freeway

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beyond Ultra Violence: Uneasy Listening by Merzbow

Beyond Ultra Violence: Uneasy Listening by Merzbow

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Coven

Coven

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
Read the review Edit this entry  
28
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Steel

Steel

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Days

Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Charm City Kings

Charm City Kings

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry