txdrmst has logged 31 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Rover

The Rover

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Daniel Sloss: X

Daniel Sloss: X

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Gary Gulman: The Great Depresh

Gary Gulman: The Great Depresh

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Favorite Shapes by Julio Torres

My Favorite Shapes by Julio Torres

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
Edit this entry  
17
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Faults

Faults

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nikki Glaser: Bangin'

Nikki Glaser: Bangin'

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Native Son

Native Son

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Devil Next Door

The Devil Next Door

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry