RSS feed for Teresa
  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • The Painter and the Thief

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Lucky Grandma

    ★★★★

  • Driveways

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Square

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★½

  • The Salesman

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★

  • Room

    ★★★★

  • Anomalisa

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★½

  • Snowpiercer

    ★★★★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • Frances Ha

    ★★★★

  • Inception

    ★★★½

  • Synecdoche, New York

    ★★★★

  • Slumdog Millionaire

    ★★★★

  • Juno

    ★★★★

  • Caramel

    ★★★★

  • The Squid and the Whale

    ★★★★½

  • Million Dollar Baby

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★½

  • Lost in Translation

    ★★★★½

  • The Best of Youth

    ★★★★½

  • Midsummer

    ★★★★

  • Y Tu Mamá También

    ★★★★½

  • Yi Yi

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★½

  • La Haine

    ★★★★½

  • Léon: The Professional

    ★★★★½

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★

  • What's Eating Gilbert Grape

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★½

  • Do the Right Thing

    ★★★★½

  • Top Gun

    ★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★½

  • The Godfather

    ★★★★½

  • The Graduate

    ★★★★½

  • PlayTime

    ★★★½

  • The Birds

    ★★★★

  • North by Northwest

    ★★★★