• The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Last Train to Christmas

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Night Teeth

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★½

  • Yes Day

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • After We Collided

    ★½

  • Host

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Unhinged

    ★★★★½

  • Greyhound

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Haunt

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Aquaslash

    ½

  • Ready or Not

    ★★★★