• Memory

    ★★★★½

  • All the Old Knives

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • The Bubble

  • Infinite Storm

    ★★½

  • UMMA

    ★★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★★½

  • No Exit

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★★½

  • Bigbug

    ★★½

  • Kimi

    ★★½

  • I Want You Back

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Blacklight

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Moonfall

    ★★★★

  • The Requin

  • Master

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Gold

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The 355

    ★★★★

  • A Journal for Jordan

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • National Champions

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★★★

  • Swan Song

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Red Notice

    ★★★★★

  • Finch

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★★

  • Needle in a Timestack

  • Antlers

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Silent Night

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Desperate Hour

    ★★★★★

  • The Humans

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

  • Copshop

    ★★½

  • The Starling

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Sundown

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★