tyde has logged 20 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Luce

Luce

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Closer

Closer

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry