tyde has logged 23 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Bliss

Bliss

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry