tyde has logged 36 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Nancy

Nancy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Emma.

Emma.

2020
×
Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kiss of the Damned

Kiss of the Damned

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hunt

The Hunt

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry