• House of Gucci

    ★★★½

  • CRAM

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Memoria

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • F9

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Attack on Titan: Chronicle

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Rental

    ★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½