• Hamilton

    ★★★★

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • The Platform

  • The Two Popes

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

  • Chernobyl

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

  • The Cloverfield Paradox

  • The Post

  • Battle of the Sexes

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★

  • Life

  • Call Me by Your Name

  • Fences

    ★★★★

  • Passengers

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • The Accountant

  • The Girl on the Train

  • Lion

  • Hacksaw Ridge

  • Sully

  • Arrival

  • La La Land

  • Me Before You

  • Café Society

    ★★★★★

  • X-Men: Apocalypse

  • The Revenant

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Bridge of Spies

  • The Martian

  • The Danish Girl

  • Spotlight

  • Room

  • Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

    ★★★★★

  • The Lobster

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • The Interview

  • Ex Machina

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Interstellar

  • Fury

  • The Theory of Everything

  • The Imitation Game

  • Noah

  • The Grand Budapest Hotel

  • The Babadook

  • Whiplash

  • Anchorman 2: The Legend Continues

  • The Wolf of Wall Street

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • 12 Years a Slave

  • Captain Phillips

  • Rush

  • Under the Skin

  • Gravity

  • Snowpiercer

  • The Wolverine

  • World War Z

  • The Great Gatsby

  • Les Misérables

    ★★★★★

  • Django Unchained

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Life of Pi

  • Lincoln