• Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • Let Them All Talk

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

  • Mank

  • Run

  • Mangrove

  • On the Rocks

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Ammonite

  • Nomadland

  • Tenet

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Devs

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Tesla

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

  • Bad Education

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Crawl

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Driveways

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Hold the Dark

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • A Private War

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Charlie Says

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Destroyer

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Freelancers Anonymous

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★