• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Back to the Outback

    ½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Promare

    ★★

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★½

  • Notes from Melanie

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★

  • Our Happy Holiday

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • 1991

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Tag

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Rampage

    ★½