Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★
Edit this entry  
25
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Edit this entry  
15
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Thor

Thor

2011
×
★★½
Edit this entry  
06
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Book Club

Book Club

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Carol

Carol

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stuart Little 2

Stuart Little 2

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Split

Split

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry