Sort by

Tyler has logged 283 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halo: Landfall

Halo: Landfall

2007
×
Read the review Edit this entry  
26
Outlaw Johnny Black

Outlaw Johnny Black

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Edit this entry  
24
A Madea Christmas

A Madea Christmas

2013
×
★½
Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Santa Claus

Santa Claus

1959
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Wonka

Wonka

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Secret of NIMH

The Secret of NIMH

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nuttiest Nutcracker

The Nuttiest Nutcracker

1999
×
Read the review Edit this entry  
07
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zatoichi

Zatoichi

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Duellists

The Duellists

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Devil

Devil

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Boiling Point

Boiling Point

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Birth

Birth

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Disaster Movie

Disaster Movie

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Thing from Another World

The Thing from Another World

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
War of the Worlds: The Attack

War of the Worlds: The Attack

2023
×
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dear David

Dear David

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Dragonslayer

Dragonslayer

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Flash

The Flash

2023
×
Read the review Edit this entry  
06
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry