RSS feed for Tyler
  • Black Is King

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

  • 8:46

  • Patton Oswalt: I Love Everything

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • The Eddy

  • The Skywalker Legacy

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

  • Isi & Ossi

  • Road to Roma

  • Shirley

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

  • The Irishman: In Conversation

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Noelle

  • Frozen II

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jesus Is King: A Kanye West Film

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Crawl

  • The Lion King

    ★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Aladdin

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Luce

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★½