RSS feed for Tyler
  • Luce

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • The Vast of Night

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • The Report

    ★★★½

  • Wounds

    ★★★

  • One Child Nation

    ★★★½

  • Monos

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★

  • Ask Dr. Ruth

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Give Me Liberty

    ★★★

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • On the Basis of Sex

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

  • The Perfection

  • Green Book

    ★★★

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Widows

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Gloria Bell

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★

  • Greta

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • White Boy Rick

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★½

  • Cam

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Set It Up

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Hotel Artemis

    ★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★