RSS feed for Tyler
  • Deadpool 2

    ★★

  • Birds of Passage

    ★★★★

  • Behind the Curve

  • Avengers: Infinity War

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • The Director and the Jedi

  • Ready Player One

    ★★★

  • The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

  • Blockers

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★

  • Game Night

    ★★★

  • Unsane

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • Black Panther

  • Puzzle

    ★★½

  • Tully

    ★★★½

  • Madeline's Madeline

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Shirkers

    ★★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★★★

  • We the Animals

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • The Tale

    ★★★★½

  • Early Man

    ★½

  • Hale County This Morning, This Evening

  • Mandy

  • Eighth Grade

    ★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★½

  • Private Life

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Wonder

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Thank You for Your Service

  • Coco

    ★★★

  • The Babysitter

  • Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

  • Thor: Ragnarok

  • Creep 2

  • Marshall

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

  • Only the Brave

    ★★★★½

  • 2048: Nowhere to Run

  • The Wife

  • Disobedience

    ★★★½

  • Chappaquiddick

    ★★½

  • Beast

    ★★½

  • Brad's Status

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★

  • Gaga: Five Foot Two

  • The Upside

  • Molly's Game

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • Stronger

    ★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★★½