• Little Women

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • The Favourite

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • It

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Split

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Deadpool

    ★★

  • The Revenant

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★½

  • John Wick

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • Her

    ★★★★½

  • Gravity

    ★★½

  • Django Unchained

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★