Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
25
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★½
Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Edit this entry  
17
This Is Me…Now

This Is Me…Now

2024
×
★½
Edit this entry  
17
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Elemental

Elemental

2023
×
★★
Edit this entry  
11
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★
Edit this entry  
11
Nomads

Nomads

1986
×
★½
Edit this entry  
10
The Beekeeper

The Beekeeper

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★½
Edit this entry  
15
Self Reliance

Self Reliance

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★½
Edit this entry  
07
Maestro

Maestro

2023
×
★★★½
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★½
Edit this entry  
28
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★½
Edit this entry  
23
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Edit this entry  
22
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Get Over It

Get Over It

2001
×
★★½
Edit this entry  
16
A Disturbance in the Force: How the Star Wars Holiday Special Happened

A Disturbance in the Force: How the Star Wars Holiday Special Happened

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★½
Edit this entry  
09
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★
Edit this entry  
05
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
May December

May December

2023
×
★★★★
Edit this entry